Ted Bundy (Gerilim)

Ted Bundy (Gerilim)

Tiyatro Keyfi’nden oldukça gerilimli, nefes kesici, yeni bir oyun “Ted Bundy”!

Dünyanın gördüğü en acımasız seri katil, kurbanlarına öldürdükten sonra tecavüz eden Ted Bundy’nin celladıyla geçirdiği son saatini konu edinen bu oyun metni dünyada ilk kez Tiyatro Keyfi tarafından sahnelere taşınıyor…

Başrollerini şu an vizyonda olan İstanbul Kırmızısı sinema filminde ve Adı Efsane televizyon dizisinde de oynayan Reha Özcan ve Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz televizyon dizisinin de oyuncularından Kemal Başar’ın oynadığı TED BUNDY, sezon boyunca Borusan Oto Dolmabahçe Sahne başta olmak üzere İstanbul ve Anadolu turnelerinde sergilenmeye devam ediyor.

Tarihin gördüğü en korkunç seri katil Ted Bundy ile celladı Richard Angelholmes’ün birlikte geçirdiği son saati anlatan, günümüze ışık tutan, suç kavramını sorgulayan gerilim ve sürpriz dolu eseri Kosta Kortidis yazdı. Metin dünyada ilk kez sergileniyor.

Oyun, Ted Bundy’nin celladıyla geçirdiği son bir saati gözler önüne seriyor.

Yakışıklı, zeki ve eğitimli bir avukat olan Ted Bundy’nin bir katil olabileceği kimsenin aklına gelmiyordu. Kendi savunmasını üstlenen Ted Bundy’nin ünü, 7 haziran 1977’deki ‘tavanı delerek’ kaçışı sonrası daha da arttı.

İnsanlığın gördüğü en iğrenç seri katil… 1989’da elektrikli sandalyede idam edilmeden önce 78 kadına öldürdükten sonra tecavüz etmişti. Hepsi onu terk eden kız arkadaşına benziyordu.

Tiyatro Keyfi’nin gerçek bir hikayeden yola çıkan, oldukça gerilimli bu yeni eserini kendi ülkesinde sayısız işe imza atmış, Türkiye’de ise ilk yönetmenliğini gerçekleştiren Arnavut yönetmen Shyqyri Caushaj (Şüküri Çavuşay) yönetti. Usta oyuncular Reha Özcan ve Kemal Başar oynuyor.

Oyunun Künyesi:

Yazan: Kosta Kortidis
Yöneten: Shyqyri Caushaj (Şüküri Çavuşay)
Dekor ve Kostüm Tasarımı: Murat Gülmez
Işık Tasarımı: Yüksel Aymaz

Ted Bundy: Reha Özcan
Richard Angelholmes: Kemal Başar

Süre: 70 Dakika Tek Perde
Tür: Psikolojik, Gerilim

 

X