Aşk ve Mucize Ekstravaganza (Sihirli Tiyatro)

Aşk ve Mucize Ekstravaganza (Sihirli Tiyatro)

Temposu hiç düşmeyen, interaktif ve tiyatral bir sihir şovu!!

Las Vegas’tan Sydney’e 300’den fazla gösteri. Merlin ödüllü sihirbaz, ünlü oyuncu ve oyun yazarı Kubilay QB Tunçer’den yenilenmiş haliyle “Aşk ve Mucize Ekstravaganza”. Seyircinin gözlerine inanamayacağı çok eğlenceli bir interaktif gösteri… Sihirli tiyatro… Aşk üstüne tek kişilik tımarhane…

Temponun hiç düşmeyen, baştan sona interaktif oyun bugüne kadar gördüklerinizden tamamen farklı! Eşkiya Dünyaya Hükümdar olmaz, Bir Zamanlar Anadolu’da gibi büyük filmlerde önemli rollere hayat veren Kubilay Tunçer, hem tiyatro oyunculuğunu hem de yazarlığını ustaca kullanarak, şovu bütünüyle tiyatral bir sahneleme ile sergiliyor.

2009 MERLİN ödülü sahibi olmuş ve dünyada yılın en iyi kabare sihirbazı seçilmiştir.
2009 AFİFE en iyi oyun yazarı ödülüne sahiptir.

*Türkçe / İngilizce sahnelenme olanağı da var.

Kubilay QB Tunçer Hakkında

Liseyi abd’de bitirdikten sonra ODTÜ’de psikoloji lisans ve bilim felsefesi yüksek lisansı yaptı. Bilgi Üniversitesi’nde kültürel incelemeler dalında ikinci bir yüksek lisans bitirdi. Bilgi’de 10 yıl sanat, tarih, kültür-anadolu medeniyetleri-iş yönetiminde kaos idaresi (MBA) dersleri vermiştir.
Kültür ve sanat alanındaki çalışmaları geniş bir yelpazade sürmektedir:

Sihir: 2009 MERLİN ödülü sahibi olmuş ve dünyada yılın en iyi kabare sihirbazı seçilmiştir. Uzun yıllardır sihirle uğraşıyor. Prof. Metin And’ın öğrencisi olmuştur. Las Vegas başta olmak üzere birçok dünya şehrinde gösteriler yaptı. Türkiye’de uzun soluklu turneler gerçekleştirdi, televizyon programları yaptı. ATV’de yaptığı “hokus pokus şov”la dünya sihirbazlarını konuk etti. Sayısız şirket toplantısında gösteriler yaptı. devlet tiyatrosu ve operada birçok prodüksiyonda görsel efekt danışmanlığı yaptı.

Dramatik yazarlık: 2009 AFİFE en iyi oyun yazarı ödülüne sahiptir.
Televizyon, sinema ve tiyatroda bir çok eseri hayata geçmiştir. Lale Mansur’la yaptığı Olağan Mucizeler adı oyunuyla Edinburgh ve Londra’da İngilizce oynayan ilk Türk kumpanyası olmuştur. HARVARD üniversitesi bursuyla yazdığı CARDENIO yine aynı üniversite tarafından repertuara alınmıştır. SUSAM SOKAĞI gibi unutulmaz klasiklerin yanı sıra, Gümüş, El Gibi, Maçolar, Mert’le Gert gibi birçok televizyon dizisinin senaristiğini yapmıştır. ALTIN PORTAKAL ödüllü Mutluluk filminin de senaristidir.

Oyunculuk: Tiyatro, televizyon ve sinemada sayısız performansı bulunmaktadır. Nuri Bilge Ceylan’ın Bir Zamanlar Anadolu’da filmi başta olmak üzere 10’dan fazla filmde ve 20 civarında televizyon dizisinde çeşitli karakterler canlandırmıştır.

 

X